Захворювання нирок у літніх людей: лікування, причини. Поради від пансіонату для пенсіонерів

У літньому віці навіть у не хворіли раніше людей починаються проблеми зі здоров’ям. Вік зношує кожен орган, і нирки не є винятком. Після 70 років паренхіма нирки починає зморщуватися, кількість функціонуючих нефронів зменшується вдвічі. Такі зміни призводять до нездатності нирок правильно виконувати поставлене завдання, підвищують ризик виникнення інфекційного ураження сечовидільної системи.

Хвороби, що вражають людей похилого віку

Хвороби нирок виникають у людей похилого віку:

  • Пієлонефрит.
  • Старечий амілоїдоз.
  • Мочекам’яна хвороба.
  • Позаниркових хвороби.

Пієлонефрит – інфекційне захворювання ниркової інтерстиціальної тканини, що провокує розвиток нефросклерозу у літніх людей. Захворювання у людей похилого віку має швидкий розвиток і висхідним шляхом вражає сечоводи, сечовий міхур і уретру, приводячи до неприємних наслідків у вигляді нетримання сечі.

Старечий амілоїдоз – пошкодження нирки відбувається за рахунок інфільтрації судин продуктом спотвореного синтезу – білком амілоїд. Захворювання носить злоякісний характер і швидко руйнує ниркову паренхіму.

Сечокам’яна хвороба – при закупорці каменем сечовивідних шляхів, створюється сприятливе середовище для розвитку мікроорганізмів. Виникає затримка сечі і гідронефроз, що виникає через тиск сечі на паренхіму нирки при цьому функціональна частина нирки раздавливается, а капсула розширюється, що призводить до втрати нирки.

Позаниркові захворювання вражають судини (атеросклероз, тромбоз, тромбоемболія, цукровий діабет) посилюють перебіг ниркових хвороб і сприяють ішемії тканин зі швидкою загибеллю нирки. Нирка реагує на агресивне середовище і відповідає активацією ренін-ангіотензинової системи, підвищуючи тонус судин. Це провокує у людей похилого віку гіпертонічну хворобу, наслідками якої є інфаркт, інсульт і ниркова недостатність.

Загальні принципи лікування захворювань нирок

Захворювання нирок у літніх людей лікуються, в залежності від причини виникнення захворювання доктор підбирає варіанти терапії. Для пієлонефриту це лікування антибіотиками широкого спектра дії, уросептиків, фітопрепаратами, призначається дієта №7 з обмеженням солі і спецій. Сечокам’яна хвороба консервативно слабо піддається лікуванню особливо, якщо утворилися великі конкременти (камені). Хірургічно захворювання лікуватися шляхом ультразвукового дроблення каменів, процедура має доведену ефективність у боротьбі із захворюванням. Амілоїдоз слабо піддається лікуванню, застосовується унитиол, який блокує утворення амілоїду і дієта з малим вживанням білка. Амілоїдоз піддається і хірургічним радикальних операцій.

Пансіонати приходять на допомогу хворим із захворюванням нирок

Залишати літніх людей один на один із захворюваннями нирок дуже небезпечно, в будь-який момент ускладнення можуть призвести до інвалідності або смерті рідної людини. Наші будинки престарілих допомагають у догляді за людьми похилого віку. Фахівці пансіонатів для престарілих не залишають без уваги людей похилого віку з захворюваннями сечовидільної системи і готові забезпечити допомогу висококваліфікованого фахівця, з питань діагностики та лікування. Старим забезпечуються всі необхідні умови для боротьби або профілактики із захворюваннями нирок. Дієтологи виробляють контроль харчування, раціон підбирається індивідуально. Пансіонат допоможе продовжити життя вашому родичу оточуючи турботою і комфортом.

Похожие статьи