Як уникнути пролежнів?

Пролежні – дуже поширена проблема для хворих, змушених протягом тривалого часу бути нерухомими в сидячому або лежачому положенні. Коли вони з’являються, це заподіює не тільки фізичні муки, а й негативно впливає на психоемоційний стан людини. Крім того, пролежні серйозно ускладнюють проведення гігієнічних процедур для того, хто доглядає за хворим. Тому близькі задаються питанням як уникнути пролежнів?

Як уникнути пролежнів у лежачих хворих

Як правило, пролежні починають з’являтися через погіршення кровообігу, головним чином в тих місцях, де відбувається зіткнення кісткових виступів з постільною та натільною білизною. Також до такої проблеми можуть призводити тертя, або надмірна вологість в проблемній зоні, наприклад, через нетримання сечі. Особливо схильні до проблеми коліна, крижі, лікті, п’яти, тазові виступи при положенні на боці.

Без якісного догляду в цих областях і можуть утворитися пролежні, а згодом навіть некроз тканин. Розвитку пролежнів сприяють зайва вага або діабет у людини. Тому, при організації догляду необхідно обов’язково зібрати інформацію про те, як уникнути пролежнів у лежачих хворих. Проконсультувати про всі тонкощі догляду вас може медсестра з Турбота.

По можливості слід проводити лікувальну фізкультуру, спонукати хворого до того, щоб він виконував рухи, які будуть йому під силу. Дуже важливо ретельно доглядати за шкірою. Вона обов’язково повинна залишатися сухою і чистою. Не слід сильно масажувати ділянки, схильні до утворення пролежнів – їх можна лише злегка промокнути.

Як уникнути пролежнів?

Профілактика пролежнів

В цілому профілактика пролежнів полягає в наступному:

  • необхідно змінювати положення тіла хворого, з періодичністю в дві-три години перевертати його. Якщо це неможливо, можна хоча б трохи повернути людину і підкласти валик з ковдри;
  • важливо забезпечити правильне харчування. Для того, щоб відновлення і загоєння відбувалося швидше, раціон повинен включати овочі, фрукти, м’ясо, сир, достатня кількість чистої питної води. Необхідно обмежити вміст цукру і продуктів з високим вмістом цукру;
  • необхідно ретельно стежити з гігієною, використовувати спеціальні засоби для чутливої ​​шкіри;
  • дуже важливо правильно підібрати матрац і постільну білизну та заправляти таким чином, щоб не було складок. Краще, щоб вона була з натуральних матеріалів. Можна придбати в аптеці спеціальні протипролежневі матраци.

Для того, щоб спростити роботу людині, яка доглядає за пацієнтом і було легше проводити профілактику пролежнів, найкращим варіантом було б спеціальне ліжко, у якого регулюється висота. При положенні на боці між колінами слід покласти подушку. Якщо людина лежить на спині, то спеціальний валик необхідно підкладати під п’яти. В аптеці можна підібрати спеціальні пристосування або круг, призначені для цих цілей.

Похожие статьи