Як переконати літню людину переїхати в будинок престарілих?

Старість – складний період у житті кожної людини. Помітивши, що здоров’я близької людини почав погіршуватися, йому потрібен регулярний догляд, так як він вже не справляється з побутовими проблемами, родичі починають замислюватися про те, як поліпшити якість його життя. Не у всіх є можливість повноцінно займатися доглядом за літньою людиною, проконтролювати дотримання дієти і прийом ліків. Найрозумнішим буде приміщення людини в спеціальний пансіонат. Але тут виникає питання як переконати літню людину переїхати в будинок престарілих?

У нас ще не прижилася така традиція, як розміщення в пансіонатах літніх родичів і вони категорично відмовляються від такого переїзду. Їм здається, що вони стали тягарем, від них хочуть позбутися і вони абсолютно не розуміють переваг такого кроку.

Як переконати літню людину переїхати в будинок престарілих?

Чому люди не хочуть переїжджати в будинок для людей похилого віку?

Будинки для людей похилого віку викликають недовіру і страх у людей похилого віку. Якщо їм пропонують туди переїхати, вони можуть вирішити, що від них хочуть позбутися, у них може з’явитися відчуття непотрібності і безпорадності. Все це часто закінчується сімейними сварками і погіршенням і без того слабке здоров’я.

Часто люди похилого віку не бажають переїжджати, тому що вважають, що цілком здатні самостійно піклуватися про себе. Але ви повинні прийняти це непросте рішення, якщо розумієте, що жити без кваліфікованої допомоги родич не може, хоча він і заперечує це. Будинок пристарілих може стати кращим рішенням для забезпечення гідного життя вашому старому.

Спробуйте розповісти своєму літньому родичу про наступні переваги життя в пансіонаті для літніх людей:

  • відсутність домашніх клопотів і турбот про домашнє господарство;
  • зручна і затишна обстановка;
  • цілодобовий медичний контроль;
  • життя в оточенні людей приблизно такого ж віку і зі схожими інтересами;
  • можливість спілкуватися, цікаво і весело проводити свій час;
  • можливість гуляти по красивим і безпечним території;
  • можливість в будь-який час спілкуватися з близькими по телефону, бачитися з ними і їздити додому.

Запасіться терпінням, може бути вам знадобитися багато сил і часу для того, щоб м’яко переконати старого в доцільності такого кроку, як переїзд. Акцентуйте увагу на тому, що ви не зникнете з його життя, будете часто приїжджати до нього і навіть забирати додому, коли йому захочеться. Наприклад, сімейні торжества ви завжди будете відзначати всі разом.

Для того, щоб зробити адаптаційний період максимально комфортним і м’яким для літньої людини, домовтеся з ним, як часто будете до нього приїжджати. Ніколи не порушуйте обговорений графік, щоб не турбувати рідну людину і не викликати в ньому почуття занедбаності, непотрібності і самотності. Найкращим виходом з ситуації буде забезпечення старого засобом зв’язку, яким він зможе скористатися в будь-який час.

Намагайтеся по можливості якомога частіше дзвонити своєму близькому, розповідати йому про сімейні події, радитися з усіх питань, навіть не дуже значним. Це допоможе старому відчувати себе причетним до сімейних справах і скрасить перші дні в будинку для літніх людей.

Більше спілкуйтеся з персоналом і адміністрацією закладу, так ви зможете завжди контролювати ситуацію. Крім того, це дасть зрозуміти пристарілого людині, що йому нема чого боятися, так як він завжди під вашим захистом.

Можливо в перший час ви будете чути невдоволення і скарги, але після того, як у людини з’являться друзі в пансіонаті, сумніви у нього пропадуть і все налагодиться.

Похожие статьи