Тренажери для літніх людей: як зробити правильний вибір. Рекомендації будинку для людей похилого віку в Одесі

Приватний будинок для людей похилого віку в Одесі допоможе зберегти фізичну активність в похилому віці. Лікарі в голос стверджують про користь руху для людей похилого віку. Чому ж це так необхідно? У літньому віці, по ряду причин, ми часто страждаємо застійними явищами, захворюваннями опорно-рухового апарату, порушеннями кровообігу. При щоденних фізичних навантаженнях, ці проблеми можна істотно скоротити, тому що м’язи, активно працюючи, розганяють кров, тим самим, допомагаючи кожній клітинці організму отримати поживні речовини, необхідні для існування. Також відбувається формування м’язового корсету, який підтримує кістки і суглоби, оберігає їх від передчасного зношування, забираючи на себе частину навантаження.

Доведено, що люди, які зберегли в елегантному віці фізичну активність, частіше зберігають ясність розуму, у них міцніше пам’ять, краще концентрація. Це відбувається тому, що мозок активно забезпечується киснем, через це сповільнюються процеси старіння нервової системи.

Які види тренажерів рекомендовані для літніх

Для людей старшого віку Одеський будинок для людей похилого віку рекомендує аеробні навантаження. Які ж тренажери ми відносимо до цієї групи?

 1. Бігова доріжка – проста в застосуванні, самостійно можна контролювати навантаження. Сприятливо впливає на серцево-судинну систему, зміцнює серцевий стінку, тренує дихальну систему.
 2. Велотренажер – на цьому тренажері згладжена навантаження на колінний і гомілковостопний суглоби, але при цьому задіяні практично всі групи м’язів нижніх кінцівок, що дозволяє зміцнити їх. Сприятливо впливає на серце і судини, нормалізує тиск, покращує стан органів малого таза.
 3. Степпер – імітує ходьбу по сходах або підйом в гору. Допоможе відновити і підтримати тонус м’язів нижніх кінцівок. Завдяки легкості в контролі навантаження, дозволяє підібрати комфортний режим тренування. При занятті на цьому тренажері організм найбільш ефективно насичується киснем.
 4. Орбітрек – виконує ту ж функцію, що і степпер, але, крім ніг, задіяні ще й руки. Гарний для підтримки загальної фізичної форми. Є вдосконаленою формою скандинавської ходьби.

Пансіонат для людей похилого віку в Одесі рекомендує при тренуванні дотримуватися певних правил

Найважливішим правилом для занять на тренажерах є консультація фахівця. Наш медичний персонал допоможе вам вибрати вид навантаження, який підходить саме вам.

 • Перед заняттям потрібно підготуватися: поміряти тиск, пульс. Не варто займатися на повний шлунок.
 • Одяг необхідно вибрати вільний, але щоб не звисав, з натуральних тканин.
 • Підібрати зручне взуття. При заняттях вам повинно бути комфортно.
  Для того щоб розігріти м’язи перед тренуванням, добре буде зробити дихальну гімнастику, потягнутися. Підготовлене тіло краще реагує на навантаження.
 • Навантаження потрібно збільшувати поступово. Не брати з місця в кар’єр. Ваше тіло повинно поступово звикати до навантаження, саме тоді від тренувань буде користь.
 • Дотримуватися регулярність. Чи не пропускати призначену тренування. Винятком можуть стати випадки, коли ви себе погано почуваєте, або лікар рекомендує пропустити заняття.
 • Якщо під час тренування ви відчули дискомфорт, варто зупинитися і прислухатися до себе – чим це викликано. Можливо, ви вибрали неправильний ритм тренування, або тренажер вам не підходить і варто вибрати інший тренажер або більш щадний режим.

Таким чином, разом з приватним будинком для людей похилого віку в Одесі ви зможете зберігати свою активність і хорошу фізичну форму довгі роки.

Похожие статьи