Тремор рук у літніх людей. Поради від пансіонату для людей похилого віку

У літньої людини трусяться руки. До жаль, подібну картину доводиться спостерігати нерідко. Деякі цього соромляться – заводять руки за спину, засовують їх у кишені або ховають під стіл. Адже до сих пір ще існує думка, що тремтіння рук – наслідок алкаголізма. У більшості випадків це, звичайно, не так. Найважчою формою тремору – хворобою Паркінсона хворіли і хворіють багато відомих людей. Напрмер, зараз з нею бореться відомий актор Валентин Гафт. Хворобою Паркінсона хворів, але прожив з нею більше десяти років легендарний боксер Мохаммед Алі. Однак більшість форм вікового тремору має куди більш легкі форми. Як стверджують фахівці пансіонату для літніх людей “Турбота”, тремор в літньому віці можна ефективно лікувати і контролювати. Так що якщо у вас з віком почали тремтіти руки, не варто цього соромитися Набагато б недоречно б виглядали у літньої людини відточені вивірені руху.

 Про що розповість тремор

Часто тремтіння рук проявляється при роботі з дрібними предметами, під час їжі, коли складно піднести до рота ложку з супом. Причиною такого стану можуть бути раніше перенесені захворювання:

 • Розсіяний склероз;
 • Мікроінсульт;
 • Діабет;
 • Низький рівень гемоглобіну;
 • Захворювання нирок і печінки.

Алкогольну інтоксикацію по обговорено вже вище причин ми опускаємо.

Тремор часом є показником і того, чим ви серйозно хворієте зараз. Одним з діагнозів може стати Хвороба Паркінсона. Ця хвороба характеризується тим, що руки продовжують тремтіти навіть в стані повного спокою. Дуже підвищується тонус м’язів – ригідність. Це захворювання, на жаль, здатне сильно прогресувати аж до того, що людина може стати інвалідом.

Але найбільш вірогідним показником постійного тремору навіть в літньому віці стає Хвороба Мінора. Вона характеризується дрібним тремтінням рук, напруженістю м’язів під час письма. Іноді навіть може спостерігатися тремтіння голови або щелепи. Ця хвороба – спадкова, і вона дуже слабо прогресує. Тому медики пансіонату настійно радять її не боятися.

Як тремор лікують

Стерео токсичного таламотомія

Цей метод лікування кардинальний і самий крайній – хірургічна операція. На неї лікарі йдуть, коли пацієнт уже не може самостійно себе обслуговувати – тремтіння рук не дозволяє піднести ложку до рота або попити води зі склянки. Як всяке хірургічне втручання, має свій ступінь ризику.

Лікування препаратами

Дарма вважається, що тремор рук в літньому віці прогресує, незважаючи на будь-які ліки. Медики пансіонату рекомендують досить ефективні препарати в кожному конкретному випадку:

 • Антидепресанти; разом з цими седативними препаратами ефективно застосовувати вітамін В.
 • Інгібітори; особливо проявляються в боротьбі зі спадковим тремором. Наприклад, нептазан.
 • Примідон. Це протисудомну засіб здавна використовують при лікуванні епілепсії. У невеликих дозах він прекрасно справляється з дрібним тремором.
 • Бензодіазепіни. Застосовуються, коли інші засоби не допомагають. Здатні швидко зняти напад тремору. Клоназепам взагалі може його контролювати тривалий час.

Народні засоби

 • Настоянка прополісу. Приймати по столовій ложці 3 рази на день за півгодини до їди.
 • Настоянка женьшеню. За 20 крапель 3 рази на день перед їжею.
 • Настоянка пустирника. 4-5 ст ложки трави залити 200 мл окропу. Настоювати 2-3 години. Випивати склянку рівними дозами протягом дня.
 • Лікування бджолами. Цей спосіб називається апітерапією. Потрібна консультація фахівців.

Похожие статьи