У літньої людини трусяться руки. До жаль, подібну картину доводиться спостерігати нерідко. Деякі цього соромляться – заводять руки за спину, засовують їх у кишені або ховають під стіл. Адже до сих пір ще існує думка, що тремтіння рук – наслідок алкаголізма. У більшості випадків це, звичайно, не так. Найважчою формою тремору – хворобою Паркінсона хворіли і хворіють багато відомих людей. Напрмер, зараз з нею бореться відомий актор Валентин Гафт. Хворобою Паркінсона хворів, але прожив з нею більше десяти років легендарний боксер Мохаммед Алі. Однак більшість форм вікового тремору має куди більш легкі форми. Як стверджують фахівці пансіонату для літніх людей “Турбота”, тремор в літньому віці можна ефективно лікувати і контролювати. Так що якщо у вас з віком почали тремтіти руки, не варто цього соромитися Набагато б недоречно б виглядали у літньої людини відточені вивірені руху.
Про що розповість тремор
Часто тремтіння рук проявляється при роботі з дрібними предметами, під час їжі, коли складно піднести до рота ложку з супом Причиною такого стану можуть бути раніше перенесені захворювання:
- Розсіяний склероз;
- Мікроінсульт;
- Діабет;
- Низький рівень гемоглобіну;
- Захворювання нирок і печінки.
Алкогольну інтоксикацію по обговорено вже вище причин ми опускаємо.
Тремор часом є показником і того, чим ви серйозно хворієте зараз. Одним з діагнозів може стати Хвороба Паркінсона. Ця хвороба характеризується тим, що руки продовжують тремтіти навіть в стані повного спокою. Дуже підвищується тонус м’язів – ригідність. Це захворювання, на жаль, здатне сильно прогресувати аж до того, що людина може стати інвалідом.
Але найбільш вірогідним показником постійного тремору навіть в літньому віці стає Хвороба Мінора. Вона характеризується дрібним тремтінням рук, напруженістю м’язів під час письма. Іноді навіть може спостерігатися тремтіння голови або щелепи. Ця хвороба – спадкова, і вона дуже слабо прогресує. Тому медики пансіонату настійно радять її не боятися.
Як тремор лікують
Стерео токсичного таламотомія
Цей метод лікування кардинальний і самий крайній – хірургічна операція. На неї лікарі йдуть, коли пацієнт уже не може самостійно себе обслуговувати – тремтіння рук не дозволяє піднести ложку до рота або попити води зі склянки. Як всяке хірургічне втручання, має свій ступінь ризику.
Лікування препаратами
Дарма вважається, що тремор рук в літньому віці прогресує, незважаючи на будь-які ліки. Медики пансіонату рекомендують досить ефективні препарати в кожному конкретному випадку:
- Антидепресанти; разом з цими седативними препаратами ефективно застосовувати вітамін В.
- Інгібітори; особливо проявляються в боротьбі зі спадковим тремором. Наприклад, нептазан.
- Примідон. Це протисудомну засіб здавна використовують при лікуванні епілепсії. У невеликих дозах він прекрасно справляється з дрібним тремором.
- Бензодіазепіни. Застосовуються, коли інші засоби не допомагають. Здатні швидко зняти напад тремору. Клоназепам взагалі може його контролювати тривалий час.
Народні засоби
- Настоянка прополісу. Приймати по столовій ложці 3 рази на день за півгодини до їди.
- Настоянка женьшеню. За 20 крапель 3 рази на день перед їжею.
- Настоянка пустирника. 4-5 ст ложки трави залити 200 мл окропу. Настоювати 2-3 години. Випивати склянку рівними дозами протягом дня.
- Лікування бджолами. Цей спосіб називається апітерапією. Потрібна консультація фахівців.