Стареча шизофренія: ознаки і лікування. Рекомендації від будинку по догляду за людьми похилого віку

Такий діагноз як шизофренія не можна ставити зі 100% упевненістю в його точності. З цим діагнозом непросто жити в подальшому, він накладає безліч особливостей на поведінку.

Перші ознаки шизофренії у людей похилого віку

Помітити і виявити перші ознаки шизофренії просто навіть людині, у якого немає медичної освіти. Якщо близький став замкнутим, все більше проводить час в своєму світі, поведінка стала апатичною, людина страждає від галюцинацій, що призводить до неадекватної поведінки спалахів безпричинної агресії, то з великою часткою ймовірності він хворий на шизофренію. При шизофренії люди, як правило, чують голоси, придумують ритуали поведінки. Так як симптоми протікання хвороби схожі з іншими захворюваннями, що розвиваються у людей в зрілому віці, то для того, щоб підтвердити або спростувати захворювання, краще звернутися до психіатра.

Шизофренія в різному віці протікає по-різному, маючи свої особливості та відмінні риси.

Особливості протікання шизофренії в старечому віці

Шизофрения

   1. Спотворення сприйняття дійсності, придумані переконання, маячний стан і галюцинації.
   2. У старечому віці найчастіше з’являється параноидная шизофренія, хворий вважає, що всі навколишні хочуть його зашкодити або якось образити. В порівнянні
   3. Для людей, які захворіли в юному віці, а виявлено захворювання тільки в старості, характерні ознаки стабілізації хвороби.
   4. Симптоми шизофренії у людей старечого віку часто можна сплутати з недоумством. Таким чином, для встановлення точного діагнозу обов’язково потрібно звернутися за допомогою до лікаря.
   5. Підвищене бажання до усамітнення і соціальна ізоляція.
   6. Старечої на шизофренію частіше хворіють жінки.

Шляхи лікування шизофренії

Догляд за людьми похилого віку дуже складний, такого хворого не можна залишати одного, і потрібні постійні медичні обстеження. Існують різні способи лікувати шизофренію в старечому віці.

   1. Один з основних способів допомоги хворим, що страждають старечою на шизофренію є медикаментозне лікування. Досвідчений лікар підбере необхідні пацієнту лікарські засоби, які допоможуть уникнути рецидиву хвороби і знімуть більшість симптомів.
   2. Лікування тільки медичними препаратами недостатньо для отримання максимальних результатів.
   3. Протягом довго часу в лікуванні хворих на шизофренію застосовується електросудорожна терапія або лікування електрошоком. Ефективність цього методу лікування доведена багаторічними дослідженнями і практичною роботою, але застосовується в лікуванні хворих в сучасний час, нечасто.
   4. Поведінкова терапія. Під час цього виду лікування з хворими працюють психологи та психотерапевти. Професійні лікарі за допомогою спеціальних прийомів допомагають хворим усвідомити свою хворобу, позбутися негативних думок.

Послуги по догляду за людьми похилого віку, хворими на шизофренію, можна доручити доглядальниці. Однак потрібно пам’ятати, що неправильно лікування може прискорити розвиток хвороби і призвести до серйозних незворотних наслідків в поведінці хворого. Застосування ж ефективного медичного догляду за людьми похилого віку може допомогти пацієнтові усвідомити зміни, що відбуваються і своє захворювання і допомогти йому жити осмислено. Кращим рішенням для хворого, який страждає від старечої шизофренії, стане визначення його в будинок для людей похилого віку «Турбота». Тут близькій вам людині нададуть не тільки хороший догляд, а й допоможуть визначитися з ефективним лікуванням. У нас хворі перебувають під постійним контролем лікарів, з ними працюють психологи та соціальні педагоги, надають постійну допомогу психотерапевти. Визначення хворого старечої на шизофренію в будинок для людей похилого віку «Турбота» стане кращою підтримкою для близької людини.

Похожие статьи