Скандинавська ходьба для літніх людей: користь і протипоказання. Рекомендації будинку для людей похилого віку

Здоров’я – основний пріоритет для літніх людей. Якщо ви стурбовані своїм здоров’ям і здоров’ям своїх близьких, ця стаття обов’язкова до прочитання. Від нашого приватного елітного будинку для старих зараз ми дамо вам поради щодо збереження себе в найкращому настрої, шляхом здорового способу життя. Ми допоможемо, вам громадяни.

Cкандинавська ходьба

Вчені-фізіологи давно довели користь найпростішою і звичайної ходьби, вона заряджає нас енергією, покращує обмін речовин і дає організму необхідне навантаження на день. Однак, не всі знають про таку прогресивної версії нашого найпопулярнішого засобу пересування, як ходьба по скандинавські. Для людей похилого віку, та й для молодих людей складно знайти щось більш підходяще. Скандинавська ходьба відрізняється від звичайної наявністю в своєму арсеналі спеціальних палиць і неповторною технікою виконання. Палиці ці коротше, ніж класичні лижні. Однією з особливостей палиць для ходьби є те, що в ручках закріплені ремінці нагадують рукавички без пальців, що допомагає в відштовхуватися набагато легше. Людям з ожирінням скандинавська ходьба допоможе позбавитися від зайвої ваги. При такому вигляді ходьби задіюється понад 90% м’язів в організмі людини. В кінці дев’яностих років ходьба з палицями навіть переросла в окремий вид спорту. Після історичної довідки, давайте перейдемо до техніки:

Руки, ноги і стегна рухаються ритмічно, як і в звичайній ходьбі. Протилежні (ліва / права) руки і ноги по черзі рухаються вперед і назад, як при ходьбі, але більш інтенсивно. Знайдіть відразу правильний темп руху, не надто швидкий і не дуже повільний, це допоможе відчути результати тренувань відразу. Від палиці потрібно відштовхуватися, допомагаючи собі при русі вперед.

Приступимо до безпосередніх плюсів скандинавської ходьби:

 1. Постійна підтримка м’язів, як верхній, так і нижній частині тулуба в хорошій формі.
 2. Спалює до 50% більше калорій, ніж звичайна ходьба.
 3. Зменшує ризик травм хребта і колінних суглобів (завдяки зменшеній на них навантаженні).
 4. Покращує роботу серця і легенів.
 5. Допомагає поліпшити рівновагу і координацію
 6. Сприяє вже бувалим спортсменам в підтримці тіла в тонусі
 7. Повертає до повноцінного життя людей з проблемами опорно-рухового апарату.
 8. Позитивно впливає на рівень стресу і допомагає впоратися з депресією.

У нашому приватному будинку для літніх людей всі ці корисні властивості вам забезпечені!

Однак, ми зобов’язані згадати про протипоказання, які існують і в скандинавської ходьбі.

Протипоказання:

 1. Травми рук і суглобів (активне залучення м’язів плечового пояса має також і мінуси).
 2. Плоскостопість
 3. Дихальна, коронарна або серцева недостатність.
 4. Гіпертонія
 5. Запальні процеси опорно-рухового апарату.
 6. Підвищена температура тіла (при інфекціях або хворобах)
 7. Недокрів’я
 8. При деформації хребта і пояса нижніх кінцівок.

Крім того, практика показує, що часті порушення техніки виконання вправ з ходьби значно збільшують травмоопасность даного виду спорту. Основні помилки:

 • Занадто довгий крок
 • Неправильна робота верхніми кінцівками
 • Неправильна постановка стопи
 • Погана взуття (стара, жорстка, занадто важка)

Не дивлячись на невелику кількість протипоказань, для людей, що бажають продовжити своє життя, спеціальна ходьба, як і наш пансіонат для людей похилого віку – самий грамотний вибір. У пансіонаті завжди панує доброзичлива атмосфера і створені кращі умови для життя, реабілітації, зміцнення і підтримки здоров’я людей в літньому віці.

Похожие статьи