Протягом життя людини переломи кісток трапляються не так часто, але, як правило, супроводжуються болями при зрощенні і вимагають тривалої реабілітації. У зрілому віці переломи кісток можуть бути пов’язані не тільки з зовнішніми механічними пошкодженнями, але і з особливостями захворювань людини, такими як остеопороз, порушення мінерального обміну в кістках або пухлинні процеси в організмі. Для швидкого зрощення кісток в приватному пансіонаті для людей похилого віку Києва фахівці призначають прийом вітамінів, які мають вплив на необхідну функцію організму:
- зупинка розвитку руйнування кісткових клітин;
- зняття болю;
- прискорення зрощування кісток;
- профілактику появи пористої структури на кістки, наявність якої свідчить про якісь порушення;
- поліпшення імунітету;
- стимулювання хрящової і кісткової тканини;
- підвищення рівня кальцію в організмі.
Джерелом вітамінів в першу чергу є збалансоване харчування і дієта в період відновлення.
Необхідно щоденне споживання їжі багатої кальцієм, вітаміном D і білком. Список рекомендованих продуктів:
- всі молочні продукти;
- горіхи і боби;
- овочі фрукти;
- морепродукти (омега – 3 в чистому вигляді);
- м’ясо;
- яйця.
Протипоказано вживати жирну їжу, солодощі, кава і міцний чай, алкоголь.
Залежно від місця перелому, віку хворого і своєчасної репозиції кістки фахівцем пансіонату для літніх людей Києва, також призначаються медичні препарати. Деякі з них можуть застосовуватися в комплексі:
1. Ліки, які мають в складі хондроитин
При первинному утворенні кісткової мозолі призначають засоби, що мають у складі хондроїтин сульфат (часто призначаються – «Терафлекс» або «Хондроитин»), що є головними будівельними елементами хряща. Вони необхідні для:
- стимулювання активного періоду нарощування хрящової тканини;
- впливу на нормальне харчування кісткової тканини;
- порівнюють відповідно до норми мінеральну щільність для нової кісткової тканини.
2. Препарати кальцію і з вмістом кальцію
У лікування переломів найчастіше призначають вітамін кальцій. Один з найбільш ефективних дій кальцію спостерігається при захворюваннях, пов’язаних з крихкістю кісткової тканини. При переломах застосовують кілька видів препарату з цією речовиною:
- Односоставляющіе препарати (містять тільки один компонент – солі кальцію);
- Комбіновані препарати (містять вітаміни, а також мінерали, що сприяють засвоєнню кальцію в організмі);
- Полівітаміни, до складу яких входять органічні вітаміни і солі кальцію.
Полівітаміни, до складу яких входять органічні вітаміни і солі кальцію.
Протипоказань до споживання кальцію є висока чутливість до компонентів і підвищений вміст кальцію в крові, медична назва даного відхилення – гіперкальціємія
При боргом застосуванні препаратів, потрібен постійний контроль рівня мінералів в крові і сечі. При протипоказання або неможливістю використання препаратів в сукупністю з вітаміном Д або препарати, що містять метаболіт вітаміну Д – омега 3.
3. Иммуномодуляторы
Такі препарати використовуються для стабілізації імунної системи. Зазвичай вони призначаються при відкритих переломах, так як можливий ризик появи інфекції. Також необхідний після хірургічних операцій з установкою імплантатів. До цієї групи лікарських засобів відносять: «Левамізол», «Тималин», «Пирогенал». Для швидкого відновлення кісткової тканини застосовують анаболічні гормони.
На завершення лікування в інтернаті для людей похилого віку Києва, обов’язково необхідний курс физиолечения: УВЧ, електрофорез. Також застосовуються мазі, креми і гелі для зняття набряклості.