Психологічні вправи для літніх людей. Рекомендації нашого інтернату для літніх в Києві

З віком люди похилого віку стають дуже вразливими і замикаються в собі. Вони збирають власні переживання, образи та емоції. Все це може негативно позначитися на здоров’ї людини похилого віку. Лікарські препарати допоможуть зняти симптоми, але не приберуть причину цих захворювань. Тому вкрай важливо знайти індивідуальний підхід до кожної людини, допомогти йому ідентифікувати свої страхи і проблеми і, по можливості, позбутися від них.

Психологічні вправи для літніх людей спрямовані, перш за все, на зняття внутрішньої напруги. Їх основне призначення: створити максимально комфортний емоційний фон, повернути радість життя, допитливість і бажання спілкуватися.

Завдання фахівця – за допомогою психологічних ігор і тренінгів допомогти літній людині розслабитися і отримати задоволення від спілкування. У приватному інтернаті для престарілих в Києві з літніми людьми працюють висококваліфіковані психологи.

Кращі психологічні вправи для літніх людей

Вправа «Назви своє ім’я»

Буває, що людині не подобається його власне ім’я. Чи не настільки, щоб поміняти паспорт, але на деякий час він би змінив його з величезним задоволенням. За умовами вправи, кожен може вибрати собі ім’я. Будь-яке. Від зменшувально-ласкательного варіанти власного, до гучного імені відомого царя. Людина пише його на бейджик, і всі повинні звертатися до нього виключно таким чином.

Літня людина повинен представитися цим ім’ям і коротко розповісти, чому його називають саме так. Він вільний фантазувати, і це навіть дуже добре. Як варіант – просто розповісти, які теплі спогади пов’язують його з цим ім’ям.

Таким чином закладається перший цеглинка в фундамент гарного настрою. Можливо, збувається чиясь крихітна мрія.

Вправа «Приведи друга»

У цій вправі перед учасниками ставиться завдання протягом певного часу знайти одного або декількох друзів за інтересами. Наприклад, хто любить грати в шахи, у кого улюблена тварина собака або просто такий же колір очей. Обмеження в часі допомагає впоратися зі сором’язливістю. Мета – спілкування. Люди похилого віку в вільному порядку переміщаються по кімнаті, підходять до тих, хто, на їхню думку, має шуканими якостями. Цікавляться, розповідають про себе. Знайомляться і відкриваються.

Вправа «Подивися мені в очі»

Дуже легка і приємна вправа, але виконувати його можна тільки парному кількості гравців. Люди похилого віку стають в коло і закривають очі. За командою психолога вони повинні відкрити очі і подивитися на когось. Люди, які зустрілися поглядами, беруться за руки і відходять. Ця вправа вносить веселі нотки в тренінг і розряджає обстановку.

Вправа «Я думаю, ти найкращий»

У цій вправі обов’язковою умовою є говорити тільки хороше про іншу людину. Кожен говорить про кожного, і виділяє якесь позитивне якість, яким, на думку відповідального, наділений інший член групи. При цьому, по можливості пояснює, чому він так подумав про незнайомій людині. Ця вправа на об’єднання.

Вправа «Ми різні, але ми схожі»

Літнім людям пропонується підійти до іншої людини і сказати дві фрази. Перша обов’язково повинна починатися зі слів: «Я думаю, що ми обидва з тобою …», а друга: «Я думаю, що ми відрізняємося тим, що …». Коли всі учасники поспілкуються один з одним, можна буде обговорити, чому вони подумали саме так, і наскільки їх припущення збіглися з дійсністю.

 

Похожие статьи