Психологічна допомога людям похилого віку. Досвід нашого пансіонату для літніх в Києві

Про те, що психологічна допомога потрібна літнім людям, ви, напевно, навіть не здогадувалися. Однак це так, і ми в приватному будинку для літніх людей в Києві дуже часто спостерігаємо за такими випадками. І не тільки спостерігаємо, але і намагаємося надати посильну допомогу силами свого психолога. Спробуємо розповісти детальніше, в яких випадках їм така допомога потрібна і як правильно її надавати, щоб не нашкодити.

В яких випадках літніх людям потрібно психологічна підтримка?

Є кілька загальних випадків, коли без психологічної допомоги пенсіонерам не обійтися:

  1. Літня людина відчуває фінансові проблеми. Всім відомо, що пенсії сьогодні не вистачає на те, щоб себе забезпечити, а працювати в такому поважному віці складно, та й роботи як такої для літніх в нашій країні небагато. У суспільстві побутує думка, що пенсіонери – це «тягар» для трудящих, які повинні платити податки на виплату допомог і пенсій. Додайте до цього відсутність поваги з боку молодих людей – і ось вже привід для роботи психолога в наявності.
  2. Взаємовідносини літньої людини і суспільства навколо. Погодьтеся, сьогодні вони складні. Коло спілкування у пенсіонера дуже обмежений, а смерть близької людини. Який довгий час був поруч, взагалі може вибити з сідла. У зв’язку з цим дуже хороший терапевтичний ефект дає приватний пансіонат для людей похилого віку в Києві, де спілкування дуже багато, але і там є приводи для смутку і спілкування з психологом.
  3. Для людей із вадами фізичне здоров’я, відсутність сил негативно впливають на психологічне здоров’я. Хронічні захворювання призводять до того, що людина не може обслуговувати себе самостійно – до речі, в цьому випадку дуже допомагає участь будинку престарілих в Києві, де за літніми людьми дивляться дуже уважно і акуратно. Якщо ж людина живе один або в родині, де він мало кому цікавий, погіршення його здоров’я відбивається негативно на сприйнятті світу.
  4. Люди. Знаходяться на пенсії, мало схильні до самостійної організації свого дозвілля. Їм складно зібратися, складно організуватися, складно комунікувати. Через це виникають проблеми в спілкуванні і виникає страх самотності. Знову ж, цих проблем можна уникнути, якщо поселити літньої людини в будинок для людей похилого віку в Києві, де всі такі ж, як він, а значить, знайти спільну мову буде набагато легше.

Методи психологічної допомоги

На сьогоднішній момент психологи виділяють наступні варіанти для допомоги людям похилого віку:

  • Просвітництво в питаннях психології. Полягає у вивченні спеціальної літератури. У ній міститься інформація про те, що відбувається з особистістю, які етапи вона проживає. Головне – зрозуміти, що все, що відбувається – це нормально.
  • Консультування. Дієвий спосіб позбавлення від проблем, пов’язаних з психікою. Передбачає індивідуальний підхід. Часто практикується в пансіонаті для людей похилого віку в Києві. В результаті він не замикається в рамках своїх проблем (багато з яких можуть бути надуманими), у нього не розвивається депресивний стан.
  • Колективна робота. До групи збираються люди, які відчувають схожі проблеми. Це досить продуктивний спосіб надання допомоги. Він сприяє налагодженню комунікацій між пенсіонерами. В інтернатах для престарілих в Києві така терапія практикується досить часто.

Зарубіжні фахівці, які приділяють багато уваги роботи з літніми людьми, пропонують психологам бути дуже обережними, коли ті працюють з пенсіонерами. Бажання фахівця розкрити людині очі, змусити його усвідомити себе і свій вік можуть призвести до несподіваних наслідків – виникнення тривожного, стурбованого, близького до депресивного стану. Ось чому в будинок для людей похилого віку в Києві беруть тільки висококваліфікованих психологів, які спеціалізуються на роботі саме з цією віковою групою. Якщо у фахівця немає достатнього досвіду в роботі з людьми похилого віку, то краще замінити психологічну терапію екскурсіями, пікніками, настільними іграми і прогулянками – їх цінність в цьому випадку може бути набагато вище.

Похожие статьи