Поради по догляду за людьми похилого віку

З настанням старості люди можуть втратити слух або зір, стати малорухомими, а іноді і зовсім прикутими до ліжка. Також можуть початися проблеми з пам’яттю, коли людина забуває приймати необхідні ліки, дотримуватися дієти, не може сам вести домашнє господарство.

Догляд за літніми людьми може полягати в забезпеченні старому повноцінного дієтичного харчування, організації побуту, допомоги в дотриманні особистої гігієни. Стан здоров’я у багатьох літніх людей таке, що потрібен постійний контроль за цим.

Советы по уходу за пожилыми людьми

У людей похилого віку ймовірність травм зростає в рази, а наслідки можуть бути найважчими. Тому дуже важливо забезпечити літньої людини від можливих переломів і травм. Для цього ви можете зробити наступне:

  • всю зайву непотрібні меблі з квартири краще прибрати. Але переставляти речі, не повідомивши про це до відома старого, не слід;
  • на підлогу краще покласти килим або ковролін;
  • у ванній і туалеті необхідно по можливості встановити поручні, на підлогу покласти прогумований килимок.

Дуже важливо забезпечити літньої людини повноцінним харчуванням. Меню обов’язково має включати фрукти, овочі та зелень, рибу, кисломолочні продукти і нежирне м’ясо. Дуже важливо, щоб старий випивав достатню кількість води – шести-восьми склянок буде досить. Міцної кави і чаю краще уникати, після консультації з сімейним лікарем можна замінити їх на трав’яні чаї, а кава краще пити з молоком. Організовуючи харчування, також треба стежити за тим, щоб старий не голодував. Обмеження можливі лише за рекомендацією медиків.

Кімната, в якій проживає літня людина, повинна щодня провітрюватися, в ній необхідно проводити регулярне вологе прибирання.

Комната, в которой проживает пожилой человек

Часто люди похилого віку можуть страждати різними психічними порушеннями, наприклад, деменцією. В цьому випадку необхідно обов’язково прибрати подалі від нього ліки, електричні прилади, гострі предмети, ножі.

Також необхідно подбати про те, щоб літня людина мав можливість спілкуватися зі своїми друзями, знайомими, сусідами. Якщо це можливо, треба допомагати старому виходити на вулицю, на прогулянку або в магазин.

Коли старий перебуває вдома, слід постаратися зайняти його якимись цікавими справами. Якщо дозволяє зір, це може бути вишивання, в’язання, пазли. Кімнату, де проживає літня людина, можна обладнати телевізором, супутниковим або кабельним телебаченням. Тоді ваш родич зможе зайняти себе переглядом улюблених телепередач, серіалів і фільмів.

Як би не було важко, слід зберігати терпіння, не дратуватися і не злитися. Не слід навіть натякати старому, що він став тягарем. Дуже важливо щодня розмовляти, розповідати про те, що відбувається в родині. Тоді літня людина не відчуватиме себе покинутим. Догляд за літніми людьми не завжди простий, але вони не винні в тому, що стали безпомічними.

Якщо є така можливість, влітку можна організувати поїздку на дачу. Тут літня людина буде мати можливість більше часу проводити на повітрі, у нього покращиться сон і апетит.

Дотримуючись такі нескладні правила, можна значно поліпшити якість життя старого, забезпечити йому безпеку і не дати відчути себе зайвим і непотрібним. Це дуже важливо для людей похилого віку, які вже не мають можливості реалізувати себе на роботі, активно допомагати своїм дітям, здійснювати поїздки. Не забувайте, що свого часу вони дуже багато зробили для вас, і тепер також мають право на гідне ставлення.

Похожие статьи