Окуляри для літніх людей. Рекомендації від притулку для літніх людей

Зміна якості зору в гіршу сторону з віком – це природний біологічний процес, який може бути пов’язаний з біологічними змінами, придбаними або професійними захворюваннями, стомлюваністю і рядом інших причин. Але іноді зір погіршується до такого стану, що позбавляє літньої людини можливості комфортно жити, тому необхідно дуже велику увагу приділити правильному підбору окулярів або лінз. Наш будинок по догляду за людьми похилого громадянами розробив цілу рекомендаційну методику, яка буде представлена ​​нижче.

Нюанси якості зору у літніх

При повній відсутності захворювань очей у літніх людей зір все-таки може знижуватися через банальну «втоми» очного нерва і сітківки ока.

Статистичні дані, отримані після медичних обстежень, глася про те, що 70% пенсіонерів після 60 років відчувають стабільне зниження зору і 90% після 80 років. Це означає, що кожен третій в 60 років і кожен другий в 80 потребують корекції якості зору. При цьому погіршується зір безпосередньо і периферійно, а також виникають області помутніння в кришталику.

Кришталик після сорока років втрачає щільну структуру, а це негативно позначається на можливості кришталика заломлювати світло. Це призводить до виникнення міопії або пресбіопії. Поправити даний стан і перешкоджати його погіршення можна простим носінням окулярів.

Вибираємо окуляри правильно

Найпростіший оптичний прилад, який здатний коригувати зір – це окуляри. Дві лінзи і різні варіації оправи. Але при такій простоті все ж необхідно правильно їх вибрати, особливо, якщо питання стосується вибору для літніх людей.
Окуляри

Далі підуть дуже прості, але дієві рекомендації:

Отримання рецепта

Перш ніж купувати окуляри необхідно пройти ретельне офтальмологічне обстеження, яке може бути розширено додатковими дослідженнями. Після лікарем виписується необхідний рецепт із зазначенням всіх параметрів майбутніх очок. В іншому випадку, якщо купити окуляри «на око», то зір може бути погіршене багаторазово.

Безпосередній вибір

Якщо окуляри вибрати неправильно для постійної шкарпетки, то літня людина може відчувати сильні головні болі, ловлення очей, зниження якості зору. Якщо організм через очі візуалізує спотворення, то починається негайна посилена фокусування. Тому оптичні показники повинні бути дотримані в 100%..

Лінзи для окулярів

Пластикові лінзи мають великою легкістю, що дуже важливо для пенсіонерів, так як важкі окуляри призводять до стомлюваності, якщо їх носити цілий день, так само вони тиснуть на перенісся. Пластикові лінзи не б’ються, тому немає варіантів травмування органів зору осколками при падіннях і т.п. Пластикові лінзи можуть бути виконані в різних колірних гамах.

Скляні лінзи – у скла в значній мірі більше індекс, тобто коефіцієнт заломлення світлового променя. Скло б’ється, але при цьому воно має дуже велику міцність і стійке кріплення в оправі. Скляні лінзи виконуються більш тонкими в порівнянні з пластиком при однакових діоптріях.

Оправа

Оправа може бути виконана з металу або пластику. Тут слід керуватися питанням легкості, само собою пластик легше. В даний час окуляри з пластикової оправою можуть виглядати нічим не поступаючись у витонченості металевим оправ. Також можна підібрати дві пари окулярів для ДМА і “на вихід”.

Дані прості правила допоможуть полегшити життя вашому літньому родичу, проявити турботу і участь для того, хто її особливо потребує.

Похожие статьи