Мокре валяння — рукоділля для літніх

Приватний будинок для людей похилого віку «Турбота», розташований в екологічній зоні Києва, пропонує проживають в ньому пенсіонерам, не тільки повноцінний догляд і лікування, але і корисне дозвілля. В рамках арт-терапії, спрямованої на лікування захворювань за допомогою творчості, організовуються гуртки рукоділля, що дозволяють зберігати хорошу фізичну і інтелектуальну форму людям похилого віку.

Одним з перспективних видів рукоділля для літніх людей є мокре валяння, зарекомендувало себе як один з кращих способів інтелектуальної та психологічної реабілітації людей похилого віку. Воно допомагає тренувати дрібну моторику тренують дрібну моторику рук, робить пальці більш слухняними і гнучкими, в результаті чого у літньої людини підтримується інтелектуальна активність, поліпшується загальне самопочуття, з’являється інтерес до життя і нові життєві орієнтири.

Переваги мокрого валяння як виду рукоділля

Даний вид рукоділля є відмінним варіантом для творчої діяльності пенсіонерів. Їм може займатися кожен бажаючий, тому що не потрібно для занять купувати певних навичок. Матеріали та обладнання, необхідні для такого захоплення, коштують недорого. Для роботи потрібні:

    • шерсть різних кольорів;
    • сітка;
    • мильний розчин;
    • робочий стіл.

Работа руками

Починати роботу з шерстю можна з невеликих речей, переходячи у міру зростання майстерності до більших виробам.

Підготовчий етап

Перед валянням необхідно буде зробити ряд простих послідовних дій:

  • намітити ширину виробу і почати на відміряній ділянці викладку вовняних пучків так, щоб кінець останнього перекривався кінцем нового. Дані дії потрібно робити на гладкій поверхні робочого столу;
  • виклавши один шар приступити до викладення другого, укладаючи клаптики вовни під кутом 90 градусів до готового шару. Загалом має вийти 4-6 шарів. Виникаючі порожнечі потрібно обов’язково заповнювати вовняними пучками.

Завершивши викладку всіх рядів, можна приступати до змочування заготовки.

Змочування вовни

Перед тим як почати валяння заготовку з складеної шарами вовни потрібно змочити мильним розчином. Цей етапу роботи включає в себе:

  • накривання вовни сіткою, яка по ширині повинна бути трохи ширше вироби. Її використання дозволяє зафіксувати заготовку на місці і не дасть вовни прилипати до рук;
  • приготування мильного розчину, для якого буде потрібно 2 ст. ложки рідкого або натертого на тертці кускового мила на 1 л гарячої води. Мильним розчином потрібно змочувати шерсть з середини, поступово просуваючись до країв;
  • зняття сітки і згладжування вироби.

Після завершення цих дій можна переходити безпосередньо до валяння повсті.

Валяння

Спочатку потрібно терти виріб через сітку, не сильно натискаючи на його поверхню. Після не тривалої обробки сітку можна прибрати і терти виріб з лицьової та зворотньої сторони до тих пір, поки повсть не перестане відшаровуватися. Час від часу поверхню потрібно змочувати гарячою водою. Після завершення м’якого валяння вийшов повсть потрібно взяти в руки і потерти долонями. Цей етап називається жорстким валянням.

Готове потрібно прополоскати в теплій, а потім в холодній воді, щоб повністю видалити мило. Обережно відтиснути річ і покласти її сушитися в розправленому вигляді на рівну горизонтальну поверхню, підстеливши рушник.

Всі заняття по мокрому валяння проводяться в спеціальних аудиторіях, оснащених всім необхідним, фахівцями, які надають допомогу учасникам в оволодінні цією технікою обробки вовни. В процесі роботи пенсіонери активно використовують руки, що благотворно позначається на їх дрібної моторики.

Заняття таким рукоділлям не тільки виконують роль своєрідної гімнастики для рук і інтелектуальної реабілітації, але також приносять людям похилого віку моральне задоволення. Вони отримують позитив від того, що зроблену власними руками річ можуть подарувати своїм рідним і близьким, від усвідомлення можливості щось робити власними руками і приносити користь.

Похожие статьи