Хвороба Піка і її відмінність від хвороби Альцгеймера

Кожна людина стикається з такою життєвою ситуацією, як хвороба. Власна або хвороба близьких, це не важливо. Важливим є те, що чим більше ви розбираєтеся в медицині і безпосередньо хворобах, тим більше шансів у вас запобігти наслідкам якогось поразки. Слідкуйте за собою і рідними і збагачуйтесь знаннями. Ця стаття розповість вам про те, що ж таке хвороба Піка і в чому її відмінність від хвороби Паркінсона. Якщо ви хочете влаштувати дорогих Вам людей в будинок для людей похилого віку, звертайтеся до нашого сайту. Ми допоможемо всім!

Хвороба Альцгеймера

Висвітлюємо для початку таку форму деменції нервової системи. Це нейродегенеративне захворювання, яке руйнує особистість людини і не дає йому жити повноцінно. Щоб розуміти про що йде мова далі, вам необхідно знати, що існують тіла, які атакують клітини мозку, завдаючи йому величезної шкоди саме цим і схожі Альцгеймер і Пік.

хвороба Піка

Ця хвороба є захворюванням центральної нервової системи, що є, як правило, хронічний. Зустрічається така недуга ближче до похилого віку. Якщо бути точніше, у віці близько 50-60 років. Середня тривалість життя після діагностування захворювання-6 років.

симптоми:

  • Порушення логічного мислення.
  • Порушення сприйняття.
  • Поразка мовного апарату.
  • Проблеми зі сприйняттям дійсності.
  • Напади забивчівчівості (амнезії).
  • Апатія, а точніше її психічна форма.
  • Хворий поводиться пасивно, проте, схильний до лихослів’я.
  • З великою ймовірністю хворий буде заперечувати наявність симптомів і свого не хорошого стану в цілому.
  • Стереотипна діяльність. Тобто безцільне повторення будь-яких дій без видимих ​​причин

При цьому на перший план виходять саме розлади особистості і мислення, затуляючи порушення пам’яті.

Ця поразка центральної нервової системи схоже з хворобою Альцгеймера, проте, на відміну від неї, Піка протікає набагато швидше і злоякісніше. Особистість людини розпадається буквально на очах.

діагностика

При діагностиці головного мозку виявляються незвичайні включення в нейрони. Набряклі пірамідні нейрони містять тільця, іменовані “тільця Піка”, саме вони надають саме згубний вплив на нервову систему людини. Щільність сірої речовини в мозку критично знижується. Отже знижується і його товщина, а значить межа між сірою і білою речовиною стає все менш помітною. Шлуночки (особливе передні) розширюються, що свідчить про прогресуванні захворювання.

лікування

Мабуть, саме ця тема цікавить тих, хто зіткнувся з подібною проблемою найбільше. На жаль, така хвороба є дуже складно протікає і вражає безпосередньо мозок, за допомогою самих маленьких тілець, а значить хірургічно не можна її видалити. Лікування симптоматичне, для нього характерне використання психотропних препаратів, нейролептиків. Їх дія дуже сильно, але не тільки благо. Нейролептики надають згубний вплив на організм, тому і не застосовуються настільки широко. Але навіть їх використання не здатне перемогти таку страшну хворобу. Єдина можливість-впровадження антитіл, але його ніхто не практикує в силу їх відсутності. Чесно кажучи, антитіла-і зовсім фантазія вашого покірного слуги.

Безумовно, хвороби можуть наздогнати кожного, запобігти цього практично неможливо. Від імені нашого будинку престарілих ми бажаємо всім нашим читачам здоров’я, також здоров’я їхніх близьких. Записатися в будинок для людей похилого віку можна у нас на сайті. Ми відповідаємо за ті послуги, які надаємо. Приходьте до нас, читайте нас!

Похожие статьи