Арт-терапія для літніх людей

Люди похилого віку дуже потребують нашої уваги і турботи. В процесі старіння у людини з’являються проблеми з фізичним здоров’ям, схильність до різних захворюванням. Найчастіше це пов’язано з синдромом емоційного вигорання. Відчуття непотрібності, відсутність ласки і належної уваги з боку близьких людей призводить старих в зневіру.

Депресивний стан призводить до психічних розладів. На тлі цього виникають головні болі, збої в роботі серцево-судинної системи, скачки артеріального тиску. Як допомогти літній людині? Які заходи необхідно вжити, щоб старий знову відчув смак життя?

Арт-терапія для літніх людей

Психологи рекомендують застосування арт-терапії як метод прямого впливу на психіку людини похилого віку. Психоемоційний рівень підтримується творчістю, фізичною активністю і спогляданням природи. Існує 2 види арт-терапії:

  • Індивідуальний метод. В індивідуальному лікуванні мається на увазі безперервне спілкування психолога з клієнтом. Літня людина розповідає про свої проблеми, ділиться страхами і поповнює нестачу спілкування. В процесі бесід виробляється тактика лікування
  • Груповий метод. Робота в команді з людьми, що мають схожі проблеми, дозволяє розширити межі комунікативних навичок і знайти вихід з ситуації, що склалася. Групові методи часто проходять на природі, де люди похилого віку можуть займатися малюванням, послухати звуки природи і насолодитися співом птахів. Такий метод часто застосовується в пансіонатах для літніх людей.

За допомогою групової арт-терапії вирішуються багато психологічних проблем. Люди похилого віку заводять нові знайомства, знаходять однодумців. У них з’являються сили для боротьби з нудьгою.

Вправи і види арт-терапії для літніх людей

Творча активність корисна в будь-якому віці. Але до старості захоплення яким-небудь заняттям часто стає життєвою необхідністю. Вийшовши на пенсію, людина відчуває масу вільного часу і наближається старість. В арт-терпій є багато способів і вправ для підтримки емоційного стану:

  • Образотворче мистецтво. В якості моделі може виступати будь-яка людина, звір або птах. Люди похилого віку малюють природу, будинки і квіти. Вони передають свої проблеми через малюнки
  • Письменство. Багато людей у ​​віці починають писати книги. Відомі твори, широко впізнавані публікою, написані людьми, які перебувають у похилому віці
  • Рукоділля. У старості людина має багато вільного часу. Хороший привід освоїти в’язання гачком і спицями, плетіння мережив і вишивання
  • Спів і танці. Вокальні вправи сприяють зміцненню дихального апарату. Через танець людина очищає дух, відпускає непотрібні турботи і знаходить душевну рівновагу
  • Казкотерапія. Широко застосовується метод в арт-терапії. Психолог працює з групою, в якій кожен учасник приміряє на себе ролі казкових героїв.

Проведення арт-терапії в пансіонаті

Приватний пансіонат «Турбота», розташований під Києвом, має домашні умови. Це справжня турбота про рідних і близьких. Люди похилого віку потрапляють в справжній рай. Екологічно чистий район, правильне харчування, активні заняття спортом і затишна домашня обстановка стабілізують психоемоційний стан людини похилого віку.

Кваліфіковані психологи проводять арт-терпії з літніми людьми, виявляють увагу до їх проблем. У пансіонаті панує дружня атмосфера. Спокійний, розмірений ритм життя і турбота з боку персоналу позитивно впливають на психіку людей похилого віку. Тут вони знову відчувають себе потрібними, значущими для суспільства людьми.

Похожие статьи